Ekstremalne atrakcje dla odważnych

Po miesiącach nudy związanej z obecną sytuacją na świecie oraz obostrzeniami w naszym kraju coraz więcej osób marzy, że wraz z nadejściem wiosny zrobią coś szalonego. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, którym brakuje adrenaliny i możliwości wykazania się, przekroczenia własnych barier.
Dlatego też dziś przedstawiam ekstremalne atrakcje dla odważnych, z których warto skorzystać. Co więcej, z większości z nich skorzystać może każdy z nas. 

Pływanie z drapieżnikami

Zwykłe nurkowanie podczas wczasów all inclusive z pewnością dostarczą wielu pozytywnych emocji. Jednakże przeprowadzane w bezpiecznych warunkach na stosunkowo płytkiej wodzie może się znudzić.
Tym razem postaw na nurkowanie w otoczeniu morskich drapieżników. Coraz więcej firm usługowych w ciepłych krajach daje możliwość skorzystania z zanurzenia się w wodzie w specjalnie przygotowanych klatkach w rejonie, w których pojawiają się rekiny oraz inne drapieżniki. Nie bój się, wszystko przeprowadzane jest w bezpiecznych, komfortowych warunkach. Mimo to działa na wyobraźnię.

Zmierzyć się z wysokością

Lęk przed wysokością jest naturalna obronną reakcją naszego organizmu. Przełamanie go może jednak przyczynić się do wydzielania nie tylko adrenaliny, ale również hormonów szczęścia czyli endorfin. Dlatego też warto skorzystać z atrakcji takich jak skok na bungee (dla mnie odważnych), czy skok ze spadochronem.
W przypadku bungee upewnijmy się, czy firma jest w pełni profesjonalna a jej sprzęt posiada odpowiednie atesty. Jeśli zaś zdecydujemy się na skok ze spadochronem pamiętajmy, że dopóki nie zdobędziemy uprawnień skoki takie odbywają się w tandemie z doświadczoną osobą. Choć to ona głównie dba o nasze bezpieczeństwo wrażenia i tak są niezapomniane.

 

About The Author