Orgonity, co to takiego?

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać opisując orgonity, to, co oznacza słowo orgon? Orgon opisywany jest, jako ezoteryczna energia albo uniwersalna siła życiowa. Taka energię również można nazwać chi, praną albo eterem. Teorie o przepływie energii jest naprawdę wiele. Do dzisiaj ludzkość zastanawia się, czy istnieje jakaś możliwość kumulowania korzystnej energii oraz niwelowania tej o negatywnych właściwościach. Dzięki austriackiemu psychiatrze, który zgłębiał ten temat, wiadomo, że materiały organiczne przyciągają i utrzymują energię orgonu, a metale nieorganiczne jednocześnie przyciągają i odpychają energię. Austriacki psychiatra skonstruował także pierwsze akumulatory orgonitowe. Ich celem jest głównie utrzymywanie harmonii w przepływie energii i przekształcanie negatywnej energii, która pochodzi z najbliższego otoczenia.

Działanie orgonitów 

Głównym zadaniem takich orgonitów jest wytwarzanie pozytywnej energii, zwiększenie witalności, poprawa samopoczucia oraz pomaga także regenerować organizm jednak ich działanie nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. Wnioski oparto jedynie na obserwacjach osób, które takich orgonitów używają.

Współczesny orgonit zbudowany jest z miedzi, minerałów i innych metali w określonej proporcji, a wszystkie składniki są utwardzone bazą orgonitową, czyli odpowiednią żywicą, która łączy wszystkie składniki i nadaje orgonitowi określony kształt. Orgonity mogą być osobiste w formie niedużego amuletu, ale także można je tworzyć w różnych kształtach i rozmiarach.

Orgonity zawierają kryształ górski, a także takie metale jak stal, miedź czy mosiądz. Przykładowo uważa się, że stal ma silne działanie odpromieniowujące, a miedź posiada właściwości lecznicze, np. przeciwzapalne i antyseptyczne. Miedź także ma duży wpływ na poprawę zdolności koncentracji. Minerały, których używa się do orgonitów to przykładowo kryształ górski, ametyst, bursztyn, jaspis, malachit, granat i wiele innych. Każdy minerał również posiada odmienne właściwości. Pomimo tego, że działanie orgonitów nie jest naukowo udowodnione, to jednak wielu ludzi ciągle próbuje różnych metod, które mogą wspomagać utrzymanie dobrego zdrowia oraz poprawę samopoczucia. 

Tags:

About The Author