Proste sposoby na oszczędzanie

 

Wszyscy doskonale wiemy, że warto posiadać oszczędności. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na realizację marzeń oraz czuć się bezpiecznie. Niestety, wciąż bardzo wiele osób nie ma pojęcia jak skutecznie oszczędzać i żyją “od wypłaty do wypłaty”. Jesteś jedną z takich osób? Nie martw się. Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby na oszczędzanie, dzięki którym każdego miesiąca w twojej kieszeni pozostanie spora nadwyżka.

Wykorzystaj nowoczesne rozwiązania

Obecnie wiele banków oferuje usługę, która oszczędzać będzie za ciebie. Wystarczy jej uruchomienie, by system bankowy automatycznie zaokrąglał kwotę, którą płacisz kartą np. podczas codziennych zakupów. Przykładowo, gdy zapłacisz 58 złotych bank potrąci z twojego rachunku 60 złotych. Gdzie tu oszczędność? To proste. Nadwyżki trafiają na specjalny rachunek oszczędnościowy lub subkonto dzięki czemu oszczędzasz nawet tego nie zauważając. 

Planuj domowy budżet

Większość rodzin, które mają problemy z finansami całkowicie nie kontroluje swoich wydatków. Jeśli ty również należysz do tego grona – zmień to. Wystarczy zacząć od planowania comiesięcznego budżetu. W tym celu policz ile masz pieniędzy, odejmij od tego koszty stałe takie jak opłaty za prąd, czynsz czy inne rachunki. Pozostałą kwotę podziel na koszt zakupu żywności, drobne przyjemności czy inne planowane w tym miesiącu wydatki. To co pozostanie to twoje oszczędności. Staraj się postępować według planu a już po kilku miesiącach zobaczysz, że odłożyłeś całkiem pokaźną sumkę.

Wśród innych metod na oszczędzanie wymienić możemy również śledzenie promocji, korzystanie z promocji dla stałych klientów, robienie zakupów z listą, dokładne sprawdzanie cen oraz zmiana nawyków na bardziej ekologiczne a tym samym tańsze.

About The Author