Skarby w damskich torebkach

Każde wyjście kobiety z domu wiąże się z zabraniem ze sobą torebki. Jest ich wiele rodzajów, które dobiera się w zależności od okazji jak pojemne torby zakupowe, torby plażowe, kopertówki na eleganckie przyjęcia, czy także eleganckie torebki do noszenia, na co dzień i do pracy, np. listonoszki, które są w stanie pomieścić znacznie więcej potrzebnych rzeczy. Często w damskich torebkach znajdują się różne drobiazgi, które trzeba mieć zawsze pod ręką.

Co najczęściej znajduje się w damskich torebkach?

Must have w każdej damskiej torebce są przede wszystkim artykuły higieniczne, klucze, portfel i osobisty smartfon. Również na dłuższe wyprawy do torebki wrzucamy powerbank, słuchawki i kabel do podłączenia, aby nie dopuścić do rozładowania swojego telefonu.

Często w torebkach kobiety noszą nieduże, podręczne flakoniki perfum. Nawet są produkowane  serie perfum specjalnie do torebki. Zdarza się także, że w torebkach posiadamy kilka probówek perfum, które zajmują znacznie mniej miejsca.

Lusterko w torebce pomaga, jeżeli chce się mieć pewność czy makijaż nadal wygląda zjawiskowo. Zawsze może zdarzyć się, że przy oku pozostanie smuga od tuszu, kreska wyjdzie bardziej krzywa niż zazwyczaj, a szminka dawno zniknęła z naszych ust. Wtedy warto mieć lusterko, by dyskretnie zerknąć i upewnić się, że makijaż na pewno jest nienaganny i w razie potrzeby błyskawicznie go poprawić.

W każdej damskiej torebce na pewno znajdą się też kosmetyki. Często jest to pomadka ochronna, krem do rąk, albo ulubiony odcień szminki. Kobieta powinna być gotowa na wszystko, więc w damskich torebkach można też znaleźć puder matujący, lakier do paznokci, a nawet całe zestawy kosmetyków do dbania o makijaż.

Długopis to również niezbędna rzecz w damskiej torebce. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba szybko zapisać ważną informację, albo złożyć podpis. Warto mieć ze sobą piszący długopis szczególnie, jeżeli boimy się dotykać rzeczy po obcych osobach.

Jak zadbać o porządek w torebce?

Torebka dużo mówi o jej właścicielce. Zdarza się, że oprócz podstawowego wyposażenia, często w torebkach można odnaleźć różne skarby jak papierki po awaryjnych przekąskach, paragony, nieaktualnie listy zakupów i wiele innych drobiazgów. Dobrym sposobem na utrzymanie porządku w torebce jest jej systematyczny przegląd. Można po prostu wysypać całą zawartość torebki i przeanalizować, które rzeczy są niezbędne. Należy także ułożyć wszystko w portfelu. Torebki często posiadają wiele przegródek. Ważne jest, by najpotrzebniejsze rzeczy były w nich segregowane. Sprawi to, że zawsze odnajdziemy to, co potrzebujemy w danym momencie. Noszenie tylko niezbędnych drobiazgów sprawi, że torebka jest znacznie lżejsza i tym samym bardziej przyjazna dla kręgosłupa.

Tags:

About The Author