Wielki powrót dzwonów. Najmodniejsze spodnie sezonu.

Chyba wszystkie kobiety doskonale wiedzą, że trendy w modzie wracają do łask po latach. Czasem jednak dzieje się to w dość zaskakujący sposób. Tak jest również z najmodniejszym obecnie krojem spodni.
Chodzi oczywiście o dzwony, czyli o spodnie, których nogawki rozszerzają się ku dołowi od wysokości kolana. Większość pań uznała, że spodnie te są reliktem należącym do lat 70 tych, który miał swój moment popularności na przełomie wieków, ale na pewno już nie powróci. Nic bardziej mylnego. Obecnie dzwony to prawdziwy hit, który na wiosnę powinien pojawić się w szafie każdej z nas.

Dlaczego dzwony są znowu modne?

Po latach dominacji rurek, które nosiły nie tylko kobiety ale również coraz częściej także mężczyźni większość z nas zatęskniła za swobodą. Dlatego też coraz popularniejsze stawały się modele typu mum jeans czy wygodne joggery. Niestety, te modele spodni nie sa wolne od wad. Przede wszystkim, nie pozwalają poczuć się kobieco i seksownie, często przypominając nieco niekształtne worki.
Tymczasem dzwony to krój, który  pięknie podkreśla biodra i pośladki a jednocześnie pozwala czuć się w pełni swobodnie. Co więcej, model ten doskonale pasuje zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji.

O czym pamiętać wybierając dzwony?

Przede wszystkim o tym, żeby nie były ani zbyt krótkie, ani za długie. Ten fason bezlitośnie obnaża brak dbałości o dopasowanie garderoby. Dlatego też nogawki nie powinny ciągnąć się po ziemi, ale też należy zapomnieć o pokazywaniu gołych kostek w spodniach w tym fasonie.
Poza tym pamiętaj, że krój spodni dzwonów może przyczynić się do optycznego skrócenia sylwetki. Dlatego też panie o niższym wzroście powinny wybierać dzwony, których dół nogawek nie jest mocno rozszerzony oraz stawiać na spodnie z wysokim stanem.

About The Author